sobota, 23 wrzesień 2023, 02:51

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne papierosy z białoruskiego przemytu w Czaplinku
Nielegalne papierosy z białoruskiego przemytu w Czaplinku

Nielegalne papierosy z białoruskiego przemytu w Czaplinku

poniedziałek, 23 listopada 2020, 20:15 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS udaremnili sprzedaż nielegalnych papierosów z Białorusi.
  • Zatrzymano nielegalne papierosy i gotówkę.
  • Uszczuplenia podatkowe wyniosły prawie 6,6 tys. zł.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim i Policji ujawnili proceder handlu papierosami z przemytu na terenie Czaplinka Funkcjonariusze pochodzące z przemytu z Białorusi. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie na polecenie Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pom. przeszukali mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze w Czaplinku, w których przechowywano i sprzedawano nielegalne papierosy.

Podczas przeszukania ujawniono 5.725 szt. papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, jak też bez polskich znaków. Ujawniono również gotówkę w kwocie 12.200,00zł. Uszczuplenia podatków z tego tytułu wyniosły odpowiednio: akcyza – 5.190,00zł, cło – 142,00zł.

W czynnościach uczestniczyło łącznie 3 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 3 funkcjonariuszy Policji.

Papierosy oraz gotówkę zabezpieczono do dalszego postępowania i zabezpieczenia interesu Skarbu Państwa z tytułu uszczuplonych należności celno- akcyzowych które wyniosły ok. 6600 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Nielegalne papierosy z białoruskiego przemytu w Czaplinku Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS udaremnili sprzedaż nielegalnych papierosów z Białorusi. Zatrzymano nielegalne papierosy i gotówkę. Uszczuplenia podatko Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS udaremnili sprzedaż nielegalnych papierosów z Białorusi. Zatrzymano nielegalne papierosy i gotówkę. Uszczuplenia podatko Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top