poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:46

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Jeśli chcesz zamówić paczki ze sklepów w Wielkiej Brytanii – nie przegap tego do końca roku!
Jeśli chcesz zamówić paczki ze sklepów w Wielkiej Brytanii – nie przegap tego do końca roku!

Jeśli chcesz zamówić paczki ze sklepów w Wielkiej Brytanii – nie przegap tego do końca roku!

piątek, 27 listopada 2020, 21:31 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
  • Z początkiem 2021 roku zmieniają się zasady obrotu towarowego z Wielka Brytanią.

1 lutego 2020 r. Wielka Brytania na podstawie umowy wyjścia wystąpiła z Unii Europejskiej, ale do 31 grudnia 2020 r. trwa okres przejściowy. To oznacza, że w tym czasie Wielka Brytania jest traktowana jak państwo członkowskie UE.

Od 2021 roku  wymiana handlowa z Wielką Brytanią stanie się bardziej złożona ze względu na procedury celne i te dotyczące podatku VAT.

Dokonując zakupu i transportu towarów od sprzedawcy z Wielkiej Brytanii, należy zwrócić uwagę, że w myśl nowych przepisów transakcja ta będzie traktowana jako import towarów. Poprzednio miała charakter transakcji w ramach Unii Europejskiej.

Każdy kto wprowadza towar do Unii Europejskiej z kraju trzeciego, staje się importerem, na którym ciąży szereg obowiązków wynikających z przepisów celnych. Jeśli chcesz zamówić paczki ze sklepów w Wielkiej Brytanii – nie przegap tego do końca roku! Z początkiem 2021 roku paczki wysłane z Wielkiej Brytanii będą traktowane jako paczki zagraniczne, czyli pochodzące spoza Unii Europejskiej.

Więcej na temat podatkowych i celnych skutków Brexitu można przeczytać na (linki otwierają nowe okna w serwisach zewnętrznych):

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Jeśli chcesz zamówić paczki ze sklepów w Wielkiej Brytanii – nie przegap tego do końca roku! Reviewed by on . Z początkiem 2021 roku zmieniają się zasady obrotu towarowego z Wielka Brytanią. 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania na podstawie umowy wyjścia wystąpiła z Unii Eu Z początkiem 2021 roku zmieniają się zasady obrotu towarowego z Wielka Brytanią. 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania na podstawie umowy wyjścia wystąpiła z Unii Eu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top