czwartek, 1 grudzień 2022, 17:49

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Szczecińskie Dąbie „uboższe” o nielegalny punkt hazardowy
Szczecińskie Dąbie „uboższe” o nielegalny punkt hazardowy

Szczecińskie Dąbie „uboższe” o nielegalny punkt hazardowy

wtorek, 01 grudnia 2020, 22:10 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych na szczecińskim Dąbiu.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 7 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier.
  • Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

26 listopada 2020 r. funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu na szczecińskim Dąbiu.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód przeszukali lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 7 komputerów służących do urządzania gier hazardowych.

Dodatkowo zabezpieczono  router, dysk twardy, wideo rejestrator, telefon komórkowy z kartą SIM, 2 kamery oraz gotówkę w kwocie 795 zł.

Na miejscu zastano 6 osób w tym 3 obywateli Ukrainy. Wszystkie osoby przesłuchano. Jednej osobie postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych gier hazardowych. Jedną z osób przekazano Policji ponieważ była poszukiwana do odbycia kary.

W czynnościach uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Szczecińskie Dąbie „uboższe” o nielegalny punkt hazardowy Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych na szczecińskim Dąbiu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 7 Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych na szczecińskim Dąbiu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 7 Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top