czwartek, 1 grudzień 2022, 18:40

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS
Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS

Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS

wtorek, 22 grudnia 2020, 17:06 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Wałczu.
  • W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 komputery, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom oraz „bankomat” do wpłat i wypłat.
  • Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.

17 grudnia br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem zamknięto lokal w Wałczu. Działania podjęte po otrzymaniu sygnałów mieszkańców potwierdziły, że w lokalu prowadzona jest nielegalna działalność dotycząca gier hazardowych online.

Lokal, w centrum miasta, funkcjonował jako “kawiarenka internetowa”. W rzeczywistości był samoobsługowym i samowystarczalnym salonem gier hazardowych. Właściciel punktu zadbał o swoje „bezpieczeństwo” i komfort graczy. Lokal zabezpieczony był podwójnymi zamkami magnetycznymi oraz metalową klatką – będąca śluzą wejściową – gdzie poprzez monitoring weryfikowano klienta lokalu.

Aby wejść do lokalu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego musieli zastosować siłowe rozwiązania. Konieczne było odcięcie zamka magnetycznego na drzwiach, odcięcie komputerów od blatów oraz  wyrwanie ze ściany bankomatu/wpłatomatu.

W bezobsługowym lokalu znajdowały się 2 komputery na stałe połączone z blatem oraz przymocowany do ściany „bankomat/wpłatomat” umożliwiający udział w grach i wypłatę wygranych. Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

W czynnościach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z KAS

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Zadzwoń  na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer pod który można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m.in. dotyczące gier hazardowych. Możesz również wysłać maila na adres skrzynki e-mail

powiadomKAS@mf.gov.pl

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Samoobsługowy punkt hazardowy w centrum Wałcza zamknięty przez KAS Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Wałczu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 komputery, na Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Wałczu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 komputery, na Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top