sobota, 3 grudzień 2022, 11:12

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie
Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie

Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie

sobota, 16 stycznia 2021, 19:15 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS.
  • Zabezpieczono 6 komputerów, monitoring i gotówkę.
  • Przesłuchano zatrzymanych graczy i pracownika obsługi.

14 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie. Lokal mieścił się w centrum miasta przy głównej ulicy.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Goleniowie przeszukano wytypowany lokal. Zabezpieczono w nim 6 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych do gier hazardowych oraz dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Ponadto zabezpieczono 2 kamery, telefon komórkowy, modem z kartą SIM, wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 920 PLN, która była przeznaczona na wypłaty nagród.

W kontrolowanym lokalu zatrzymano i przesłuchano osobę nadzorującą tę działalność. Przesłuchano również ………………. graczy. W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zasady prowadzenia działalności hazardowej                                               

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry) i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego. Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Game over. Komputery do gier hazardowych zarekwirowane w Goleniowie Reviewed by on . Nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczono 6 komputerów, monitoring i gotówkę. Przesłuchano zatrzyma Nielegalny salon gier hazardowych w Goleniowie zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczono 6 komputerów, monitoring i gotówkę. Przesłuchano zatrzyma Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top