sobota, 3 grudzień 2022, 10:41

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne komputery do gier zatrzymane w Szczecinku
Nielegalne komputery do gier zatrzymane  w Szczecinku

Nielegalne komputery do gier zatrzymane w Szczecinku

środa, 20 stycznia 2021, 19:30 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinku.
  • W skontrolowanym lokalu zabezpieczono automaty do gier i komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.
  • Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

19 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  przeszukali lokal w centrum Szczecinka, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 4 komputery wykorzystywane do gier hazardowych oraz  monitoring i modem router. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 610 zł. Na miejscu zastano osobę z obsługi, która została przesłuchana.

W czynnościach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne komputery do gier zatrzymane w Szczecinku Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinku. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono automaty do gier i komput Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinku. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono automaty do gier i komput Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top