sobota, 3 grudzień 2022, 10:11

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejny szczeciński salon gier zamknięty przez KAS
Kolejny szczeciński salon gier zamknięty przez KAS

Kolejny szczeciński salon gier zamknięty przez KAS

poniedziałek, 25 stycznia 2021, 20:16 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinie.
  • W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.
  • Za posiadanie nielegalnych automatów i komputerów służących do gier hazardowych grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu/komputera.

21 stycznia br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  przeszukali lokal na szczecińskim Dąbiu, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe online. Zabezpieczono 7 komputerów i 8 monitorów wykorzystywanych do gier hazardowych oraz router, wideo rejestrator, kamerę i  telefon komórkowy. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 572 zł.

Na miejscu zastano pięciu graczy i jedną osobę z obsługi. Wszystkie osoby zostały przesłuchane. W czynnościach uczestniczyło 19 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że od  2017 za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejny szczeciński salon gier zamknięty przez KAS Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinie. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Szczecinie. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top