sobota, 3 grudzień 2022, 10:35

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Game over w Białogardzie
Game over w Białogardzie

Game over w Białogardzie

piątek, 05 lutego 2021, 21:45 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kawiarenka internetowa oferująca nielegalne gry hazardowe zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS i policję.
  • Zabezpieczono 8 komputerów i gotówkę.
  • Przesłuchano pracownika obsługi – obywatela Ukrainy.

4 lutego br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie weszli do kawiarenki internetowej oferującej nielegalne gry hazardowe online. Zamknięty lokal mieścił się w centrum Białogardu przy głównej ulicy.

Przeszukano wytypowany lokal. Zabezpieczono w nim 8 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych do gier hazardowych. Ponadto zabezpieczono gotówkę w wysokości 600 zł, która była przeznaczona na wypłaty nagród.

W kontrolowanym lokalu zatrzymano i przesłuchano osobę nadzorującą tę działalność, obywatela Ukrainy. W czynnościach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i 2 Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.

Zasady prowadzenia działalności hazardowej

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry) i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Game over w Białogardzie Reviewed by on . Kawiarenka internetowa oferująca nielegalne gry hazardowe zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS i policję. Zabezpieczono 8 komputerów i gotówkę. Przesłuchano Kawiarenka internetowa oferująca nielegalne gry hazardowe zlikwidowany przez zachodniopomorską KAS i policję. Zabezpieczono 8 komputerów i gotówkę. Przesłuchano Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top