sobota, 3 grudzień 2022, 11:21

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Finał 18. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”
Finał 18. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 18. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

niedziela, 21 lutego 2021, 19:16 Kategoria: gospodarka, REGION
  • Przedsiębiorcy już po raz 18. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet.
  • Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
  • W tegorocznej edycji wyróżniono 64 urzędy skarbowe.
  • 6 zachodniopomorskich urzędów skarbowych wśród laureatów.

Spotkanie finałowe konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, odbyło się 18 lutego 2021r. w formule online. Przedsiębiorcy po raz pierwszy oceniali urzędy za pomocą elektronicznych ankiet.

O konkursie

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie. Przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.Wśród nagrodzonych znalazł się urząd, który po raz 18. otrzymał wyróżnienie – Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych wyróżniono w województwie śląskim.

Partnerskie relacje Krajowej Administracji Skarbowej z przedsiębiorcami

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, gratulując laureatom, podkreślił rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej. „Dziękuję za Wasze codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. To dzięki Państwu obraz urzędów skarbowych i całej Krajowej Administracji Skarbowej jest zupełnie inny i lepszy niż jeszcze kilka lat temu” – powiedział minister Tadeusz Kościński.

Minister podkreślił też znaczenie budowania dobrych relacji administracji skarbowej z biznesem. „Przedsiębiorcy są dla nas kluczowym partnerem. Budujemy partnerskie relacje z biznesem m.in. dzięki cyklicznym spotkaniom „Dialog z Biznesem” czy aplikacji „Głos Podatnika”. Naszym celem jest nie tylko zabezpieczenie interesów budżetu państwa, ale również zapewnienie dobrych warunków dla funkcjonowania biznesu w Polsce” – dodał minister.

Wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła ważną rolę konkursu w doskonaleniu pracy urzędów skarbowych w zakresie obsługi przedsiębiorców.„Chcemy, by współpraca administracji skarbowej i biznesu była oparta na zasadach partnerstwa. Konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest dla nas bardzo cenną inicjatywą. Przedsiębiorcy oceniają urzędy w anonimowych ankietach. Dzięki temu otrzymujemy realną ocenę naszego działania. Jest to dla nas impulsem do kolejnych zmian” – powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

Konkurs promuje profesjonalizm w KAS

Zastępca szefa KAS Anna Chałupa podkreśliła profesjonalizm pracowników urzędów skarbowych i zaznaczyła, że Krajowa Administracja Skarbowa wspiera przedsiębiorców w wykonywaniu ich obowiązków.„Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w konkursie, wysoko ocenili zarówno kompetencje jak i uprzejmość pracowników urzędów skarbowych. To pokazuje profesjonalizm pracowników Krajowej Administracji Skarbowej” – dodała minister Chałupa.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej Sylwia Juraszek.„Wyróżnienie, otrzymane od przedsiębiorców jest dla nas szczególnie ważnym osiągnięciem, a zarazem motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem obsługi w naszych urzędach, tak aby była profesjonalna i spełniała oczekiwania podatników” – powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

Laureaci w Zachodniopomorskiem

Wśród nagrodzonych urzędów skarbowych znalazło się 6 urzędów z naszego województwa:

  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie
  • Urząd Skarbowy w Drawsku Pomorskim
  • Urząd Skarbowy w Kołobrzegu oraz
  • Zachodniopomorski Urząd Skarbowy

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Finał 18. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” Reviewed by on . Przedsiębiorcy już po raz 18. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet. Oceniali jakość o Przedsiębiorcy już po raz 18. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet. Oceniali jakość o Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top