czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:03

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Barlinek – nielegalny salon gier zamknięty przez KAS
Barlinek – nielegalny salon gier zamknięty przez KAS

Barlinek – nielegalny salon gier zamknięty przez KAS

poniedziałek, 01 marca 2021, 21:10 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Barlinku.
  • W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do nielegalnych gier online i 407 zł w gotówce.
  • Postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych prowadzącej lokal kobiecie, obywatelce Ukrainy.
  • Działania realizowano wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

25 lutego br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przeszukali lokal w centrum Barlinka, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Zabezpieczono 11 komputerów wykorzystywanych do urządzania gier online.  Zabezpieczono również monitoring wraz z modemem i 3 kamerami, telefon komórkowy oraz gotówkę w wysokości 407 zł.

Na miejscu zastano 3 graczy oraz osobę prowadzącą lokal. Wszystkie osoby zostały przesłuchane na okoliczność udziału w nielegalnych grach hazardowych. Kobiecie prowadzącej lokal (obywatelce Ukrainy) postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych. Przeszukano jej mieszkanie w poszukiwaniu dowodów zatrudnienia i prowadzenia działalności.

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 6 funkcjonariuszy Policji. Nielegalne automaty zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie gier hazardowych grożą wysokie kary finansowe oraz pozbawienia wolności.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Barlinek – nielegalny salon gier zamknięty przez KAS Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Barlinku. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Barlinku. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top