poniedziałek, 2 październik 2023, 06:49

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny salon gier zamiast sklepu z grami komputerowymi w Kołobrzegu
Nielegalny salon gier zamiast sklepu z grami komputerowymi w Kołobrzegu

Nielegalny salon gier zamiast sklepu z grami komputerowymi w Kołobrzegu

poniedziałek, 15 marca 2021, 19:47 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Kołobrzegu.
  • W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do nielegalnych gier.
  • Za posiadanie nielegalnych automatów i komputerów służących do gier hazardowych grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu/komputera.

11 marca br. funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  przeszukali lokal w centrum Kołobrzegu, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe online. Lokal z zewnątrz oklejony był reklamami po byłym sklepie z grami komputerowymi. Typowym elementem był monitoring przed wejściem i zamknięte drzwi. Lokal dostępny był dla znanych i zaufanych klientów.

Zabezpieczono 5 komputerów wykorzystywanych do gier hazardowych. laptop sterujący innymi komputerami oraz router i monitoring. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 2140,10 zł. W lokalu zastano 2 pracowników obsługi, którzy zostali przesłuchani.

W czynnościach uczestniczyło 5 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 1 funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Komputery zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Przypominamy, że od  2017 za posiadanie nielegalnych automatów i gier online grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny salon gier zamiast sklepu z grami komputerowymi w Kołobrzegu Reviewed by on . Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Kołobrzegu. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Kołobrzegu. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top