czwartek, 29 wrzesień 2022, 02:39

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina
Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

poniedziałek, 29 marca 2021, 17:05 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 20 tys. szt. nielegalnych papierosów ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS.
  • Papierosy ukryte były pomiędzy pojemnikami z farbami.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili podczas kontroli statku nielegalne papierosy. Kontrola miała miejsce w szczecińskim porcie. Statek przypłynął do Szczecina z ładunkiem koksu ponaftowego. Jak się później okazało, nie był to jedyny towar, który przywieziono do portu.

Funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w liczbie papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach. Czujność funkcjonariuszy oraz wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej poskutkowały decyzją o kontroli jednostki pływającej.

Celnicy oprócz farb w puszkach znaleźli dwa foliowe czarne worki, w których znajdowało się 20 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Do próby przemytu przyznało się dwóch członków załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 11,2 tys. zł.

Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce budżet państwa straciłby blisko 25 tys. złotych.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina Reviewed by on . 20 tys. szt. nielegalnych papierosów ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS. Papierosy ukryte były pomiędzy pojemnikam 20 tys. szt. nielegalnych papierosów ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS. Papierosy ukryte były pomiędzy pojemnikam Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top