poniedziałek, 16 maj 2022, 17:39

Strona główna » Ciekawostki » Tej nocy czeka nas spektakularne i wyjątkowo nieziemsko widowiskowe zjawisko na nieboskłonie – Superksiężyc ukaże się nam w pełnej, rzadko spotykanej krasie!
Tej nocy czeka nas spektakularne i wyjątkowo nieziemsko widowiskowe zjawisko na nieboskłonie – Superksiężyc ukaże się nam w pełnej, rzadko spotykanej krasie!

Tej nocy czeka nas spektakularne i wyjątkowo nieziemsko widowiskowe zjawisko na nieboskłonie – Superksiężyc ukaże się nam w pełnej, rzadko spotykanej krasie!

poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 20:37 Kategoria: Ciekawostki, REGION

Pojawienie się na niebie tzw. Superksiężyca, zjawiska zwanego również jako Pełnia Różowego Księżyca, jest wyjątkowe i zarazem wspaniałe dla naszych oczu i naszej wyobraźni. Właśnie najbliższej nocy (26/27.04.) owo zjawisko będziemy mogli zaobserwować na naszym bezgranicznym nieboskłonie.

Będzie to pierwsza z dwóch tegorocznych edycji Pełni Różowego Księżyca, zjawiska określanego również jako Pełnia Kiełkującej Trawy.

Najlepiej, a zarazem najwidoczniej, Superksiężyc objawi się nam na niebie między godziną 3:31, a 5:33. Już w ten wtorek. I co istotne. Według pogodowej prognozy, niebo najbliższej nocy nie powinno być przykryte chmurami.

Dodajmy, że ten interesujący spektakl w zasadzie na dobre już się rozpoczyna. A jego apogeum nastąpi jak już wspomniałem, tej zbliżającej się nocy.

Czym jest Superksiężyc? Jest to określenie momentu, dodajmy wyjątkowego, kiedy Srebrny Glob znajduje się najbliżej naszej planety, jak jest to możliwe. Jego odległość do Ziemi wyniesie ledwie 363.869 kilometrów.

Orbita okołoziemska Księżyca nie jest idealnym okręgiem, lecz elipsą, stąd mamy takie sytuacje że nasz naturalny satelita to się od Ziemi oddala, to znów przybliża. I dlatego różnica odległości pomiędzy najdalszym i najbliższym punktem oddalenia Księżyca sięga ponad 40 tysięcy kilometrów!

A to wiąże się z tym, że patrząc na Księżyc, obserwujemy różne jego wielkości. Jego wpływ na Ziemię, na nas samych jest oczywisty i rzeczywiście – choć częstokroć nie zdajemy sobie z tego sprawy, wyczuwalny.

I właśnie tej nocy, podczas Pełni Różowego Księżyca, Srebrny Glob będzie się nam wydawał o co najmniej 20 procent większy niż w „zwyczajnej” pełni.

Owo spektakularnej zjawisko na niebie stwarza to, że nasza ziemska i ludzka energia będzie pobudzona bardziej niż zwykle. Szczególnie na owo zjawisko są podatne osoby spod znaku Raka. A jakichś prezentów czy niespodzianek mogą się spodziewać osoby urodzone w kwietniu spod znaku Byka oraz październikowe Skorpiony.

Owo zjawisko mniej przychylne jest natomiast ludziom spod znaków Wagi i Bliźniąt. Z kolei nie małym wyzwaniem będzie to czas dla Lwów i Wodników.

Zadowolonymi mogą być (także pod względem… finansowym) osoby spod znaków: Koziorożca, Panny oraz wspomnianego wcześniej Byka. Superksiężyc będzie pozytywnie oddziaływał na ludzi spod znaku Ryb.

Ale tak po prawdzie, owo zjawisko w wyjątkowy sposób odczują przedstawiciele wszystkich znaków zodiakalnych. Kolejne tak spektakularne zjawisko czeka nas już za miesiąc. A dokładniej 26 maja. Wtedy Superksiężyc zbliży się do Ziemi na odległość 363.645 kilometrów.

Dodajmy, że w tym roku Księżyc najdalej oddali się od naszej planety podczas majowego nowiu (11.05.). Wtedy będzie oddalony od Ziemi aż o 405. 497 km oraz podczas sierpniowej ostatniej kwarty (30.08.). Wtedy ta odległość osiągnie wartość 405.479 km.

Miwa

Tej nocy czeka nas spektakularne i wyjątkowo nieziemsko widowiskowe zjawisko na nieboskłonie – Superksiężyc ukaże się nam w pełnej, rzadko spotykanej krasie! Reviewed by on . Pojawienie się na niebie tzw. Superksiężyca, zjawiska zwanego również jako Pełnia Różowego Księżyca, jest wyjątkowe i zarazem wspaniałe dla naszych oczu i nasze Pojawienie się na niebie tzw. Superksiężyca, zjawiska zwanego również jako Pełnia Różowego Księżyca, jest wyjątkowe i zarazem wspaniałe dla naszych oczu i nasze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top