niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:13

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejne nielegalne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier hazardowych
Kolejne nielegalne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier hazardowych

Kolejne nielegalne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier hazardowych

środa, 28 kwietnia 2021, 21:35 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 6 automatów do gier „jednorękich bandytów zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Gryficach.
  • Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier.
  • Urządzanie nielegalnych gier hazardowych oraz udział w nich zagrożone jest karami finansowym i pozbawieniem wolności.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Gryficach. Przeszukali lokal w centrum miasta, w którym zatrzymano sześć automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych.

Tradycyjnie lokal dostępny był tylko dla znanych klientów, więc funkcjonariusze musieli zastosować wejście siłowe. W trakcie przeszukania zabezpieczono również wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 360 PLN.

Niska kwota na wygrane zabezpieczona w lokalu po raz kolejny pokazuje, że punkty te są nastawione na maksymalny zysk i minimalne wypłaty wygranych. Nielegalne automaty są poza kontrolą państwa, wiec i algorytmy wyliczające szanse na wygrane są tak zmanipulowane, aby wygranych było jak najmniej.

Przesłuchano kobietę z obsługi lokalu. Zatrzymane automaty posłużą jako dowód w dalszej sprawie karno-skarbowej. W czynnościach uczestniczyło 9 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Urządzanie gier hazardowych w Polsce możliwe jest tylko przez monopolistę państwowego jakim jest Totalizator Sportowy. Wszystkie inne salony gier prowadzone bez wymaganych zezwoleń są łamią obowiązujące przepisy. Osoby oferujące nielegalne gry hazardowe popełniają przestępstwa zagrożone wysokimi karami finansowymi (od 67.176 zł do 27.199.677 zł) oraz karą pozbawienia wolności do lat 3. Karalny jest również udział w nielegalnych grach hazardowych. Uczestnik naraża się na karę grzywny w wysokości od 11.199 zł do 4.533.279 zł). Sąd może też orzec obie kary łącznie.

Dodatkowo posiadanie nielegalnych automatów wieże się z koniecznością zapłacenia kary po 100 tys. zł za każdy automat. Kara ta grozi zarówno organizatorowi, jak i właścicielowi lokalu.

W ubiegłym roku w Zachodniopomorskiem przed sądem I instancji zakończono 69 spraw związanych z nielegalnym hazardem. Skazano 75 osób. W 73 przypadkach orzeczono kary grzywny, a w 37 pozbawienie wolności. W 60 sprawach orzeczono przepadek przedmiotów, także przedmiotów zabezpieczeń.

                                                                                                                                               

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejne nielegalne automaty wyeliminowane z rynku nielegalnych gier hazardowych Reviewed by on . 6 automatów do gier „jednorękich bandytów zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Gryficach. Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier. Urządzanie nielegalnyc 6 automatów do gier „jednorękich bandytów zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Gryficach. Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier. Urządzanie nielegalnyc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top