piątek, 9 czerwiec 2023, 00:25

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Odrodziła się jak Feniks z popiołów – krótkie życie wałeckiej kawiarenki hazardowej
Odrodziła się jak Feniks z popiołów – krótkie życie wałeckiej kawiarenki hazardowej

Odrodziła się jak Feniks z popiołów – krótkie życie wałeckiej kawiarenki hazardowej

czwartek, 29 kwietnia 2021, 20:30 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Nielegalna kawiarenka internetowa udostępniająca gry hazardowe online ponownie zamknięta przez zachodniopomorską KAS.
  • Zabezpieczono 3 komputery i monitoring.
  • Wewnątrz lokalu ujawniono zdalnie sterowane urządzenie do rozpylania gazu pieprzowego.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz drugi zamknęli kawiarenkę internetową oferującą gry hazardowe online. Lokal mieścił się w centrum Wałcza. W lipcu ubiegłego roku podjęto pierwsze działania, podczas których ujawniono komputery wykorzystywane do gier hazardowych.

W lokalu zabezpieczono 3 komputery, monitoring-rejestrator, router, 2 dyski twarde. Organizator chciał być samowystarczalny, dlatego w lokalu zamontował również wpłatomat. Przesłuchano 3 graczy.   

Funkcjonariusze celno-skarbowi po ubiegłorocznych doświadczeniach wiedzieli, że akcja będzie wymagała dużego zaangażowania, odpowiednich przygotowań i planów. Przestępcy organizujący proceder nielegalnego urządzania gier na automatach wykazują coraz większą czujność i wymyślają nowe sposoby zabezpieczające „ich bezpieczeństwo”.

Funkcjonariusze zastali standardową sytuację – pełen monitoring wejścia oraz zamek magnetyczny w drzwiach, który miał uniemożliwić funkcjonariuszom likwidację tego punktu. Do lokalu wpuszczane były wyłącznie osoby zaufane, weryfikowane przez obsługę lokalu. Tym razem wewnątrz lokalu ujawniono zdalnie sterowane urządzenie do rozpylania gazu pieprzowego. Urządzenie wraz z pojemnikiem zawierającym gaz zabezpieczono do dalszego postępowania..

Zasady prowadzenia działalności hazardowej

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry) i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Odrodziła się jak Feniks z popiołów – krótkie życie wałeckiej kawiarenki hazardowej Reviewed by on . Nielegalna kawiarenka internetowa udostępniająca gry hazardowe online ponownie zamknięta przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczono 3 komputery i monitoring. We Nielegalna kawiarenka internetowa udostępniająca gry hazardowe online ponownie zamknięta przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczono 3 komputery i monitoring. We Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top