piątek, 2 czerwiec 2023, 19:30

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Punkt hazardowy w Świdwinie zamknięty przez KAS
Punkt hazardowy w Świdwinie zamknięty przez KAS

Punkt hazardowy w Świdwinie zamknięty przez KAS

czwartek, 13 maja 2021, 20:25 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 3 komputery, na których oferowano nielegalny hazard zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Świdwinie.
  • Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier.
  • Urządzanie nielegalnych gier hazardowych oraz udział w nich zagrożone jest karami finansowym i pozbawieniem wolności.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Świdwinie. Przeszukali lokal w centrum miasta, w którym zatrzymano trzy komputery, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online.

W trakcie przeszukania zabezpieczono również monitoring, router, laptop i telefon oraz wysokości 130 zł przeznaczone na wypłaty wygranych. Przesłuchano kobietę z obsługi lokalu. Zatrzymane komputery posłużą jako dowód w dalszej sprawie karno-skarbowej. W czynnościach uczestniczyło 8 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Urządzanie gier hazardowych w Polsce możliwe jest tylko przez monopolistę państwowego jakim jest Totalizator Sportowy i podmioty posiadające stosowne koncesje. Wszystkie inne salony gier prowadzone bez wymaganych zezwoleń łamią obowiązujące przepisy.

Osoby oferujące nielegalne gry hazardowe popełniają przestępstwa zagrożone wysokimi karami finansowymi (od 67.176 zł do 27.199.677 zł) oraz karą pozbawienia wolności do lat 3. Karalny jest również udział w nielegalnych grach hazardowych. Uczestnik naraża się na karę grzywny w wysokości od 11.199 zł do 4.533.279 zł). Sąd może też orzec obie kary łącznie.

Dodatkowo posiadanie nielegalnych automatów wieże się z koniecznością zapłacenia kary po 100 tys. zł za każdy automat. Kara ta grozi zarówno organizatorowi, jak i właścicielowi lokalu.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Punkt hazardowy w Świdwinie zamknięty przez KAS Reviewed by on . 3 komputery, na których oferowano nielegalny hazard zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Świdwinie. Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier. Urządzanie n 3 komputery, na których oferowano nielegalny hazard zarekwirowała zachodniopomorska KAS w Świdwinie. Przesłuchano obsługę nielegalnego salonu gier. Urządzanie n Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top