piątek, 9 czerwiec 2023, 00:39

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowane przez KAS
Kolejne nielegalne salony gier hazardowych  w Szczecinie zlikwidowane przez KAS

Kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowane przez KAS

czwartek, 20 maja 2021, 22:15 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Dwa nielegalne salon gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS.
  • Zabezpieczono komputery i tradycyjne automaty do gier.

W ostatnich kilku dniach funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie. Oba nielegalne punkty znajdowały się w centrum miasta.

W pierwszym lokalu zatrzymano 11 komputerów, 12 monitorów, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 150,00 zł. W drugim punkcie zatrzymano pięć klasycznych automatów do gier (tzw. jednoręki bandyta) oraz gotówkę w kwocie 86 PLN.

W obu lokalizacjach przesłuchano graczy i osoby z obsługi na okoliczność udziału i oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczone komputery i automaty do gier posłużą jako dowód
w prowadzonych sprawach. W czynnościach uczestniczyło łącznie 32 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Uczestnicy gier często nie wiedzą, że kary finansowe grożą również za udział w nielegalnych grach hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowane przez KAS Reviewed by on . Dwa nielegalne salon gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono komputery i tradycyjne automaty do gier. W ostatnich kilku Dwa nielegalne salon gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono komputery i tradycyjne automaty do gier. W ostatnich kilku Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top