czwartek, 1 grudzień 2022, 17:35

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem
KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem

KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem

wtorek, 15 czerwca 2021, 19:11 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.
  • Zabezpieczono gotówkę, złoto i samochody.

W dniu 7 czerwca 2021r., funkcjonariusze  Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, zatrzymali ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego, funkcjonariusze KAS oraz ABW przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscu zamieszkania podejrzanych jak i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. W wyniku przeszukań zabezpieczono 131 650 zł gotówką oraz około 0,5 kg złota. Dokonano również zajęcia mienia w postaci 4 samochodów o łącznej wartości 350 000 zł.

Wobec dwójki podejrzanych prokurator zastosował nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci: poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami. W przypadku pozostałych zostały skierowane wnioski o zastosowanie tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy.

Obecnie w sprawie trwają kolejne intensywne czynności procesowe.

Maciej Koniuszewski

Izba Administracji Skarbowej

w Szczecinie

KAS zatrzymała 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem Reviewed by on . Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu. Zabezpieczono gotówkę, złoto i samochody. Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się grami hazardowymi oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu. Zabezpieczono gotówkę, złoto i samochody. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top