czwartek, 1 grudzień 2022, 18:39

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej
III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

czwartek, 17 czerwca 2021, 21:45 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, REGION, sport

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Trzy lata po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy Irena Szewińska należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców  i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich ( 1964r. – Tokio, 1968r. – Meksyk, 1972 – Monachium, 1976 – Montreal ).  „Polska Dama Lekkoatletyki” specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz w skoku w dal.  Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich. Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Lekkoatletyczną Międzyzdroje, Gminę Międzyzdroje oraz Pomorze Zachodnie przyciągnęły zawodników z klubów lekkoatletycznych z całego województwa zachodniopomorskiego.

W Memoriale wystartowali zawodnicy w kategoriach U10, U12, U14 oraz U16, którzy w większości zaczynają przygodę ze sportem. Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki w poszczególnych kategoriach. Pomiar czasu i biuro zawodów obsługiwała firma Domtel-sport ze Słupska, która stanęła na wysokości zadania. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepłą zupę. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała zdobywaniu nowych rekordów życiowych w konkurencjach biegowych oraz technicznych.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Memoriału uczestniczyli Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek oraz Pan Bogusław Mamiński olimpijczyk z Seulu oraz Moskwy. Pan Henryk Nogala wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach długich i reprezentant kraju poprowadził całą imprezę umilając czas wszystkim uczestnikom. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji memoriału należą się wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim rodzicom, dzieciom, wolontariuszom oraz pracownikom stadionu. Zawodniczki i zawodnicy AL Międzyzdroje świetnie spisali się podczas zawodów osiągając mnóstwo rekordów życiowych, na podium stanęli:

Roksana Woźniak U10 skok w dal – 2,93 PB, Miłosz Caban U10 skok w dal – 3,30 PB, Faustyna Kmera U12 wzwyż – 111cm PB, Nela Zygmunt U14 300m – 45,75, Kacper Caban U14 100m – 14,19 PB, Szymon Kozłowski U16 300m – 43,25 PB, Piotr Soiński U16 300m – 43,79 PB, Zuzanna Ziomko U16 300m – 43,02 PB, Amelia Skupin U16 skok w dal – 4,00.

Zawody dofinansowane:

– z programu ” Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”

– z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – Nagrody Marszałka Województwa

– z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje

Zarząd

AL Międzyzdroje

 

 

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej Reviewed by on . Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Trzy lata po śmierci wybitnej lek Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Trzy lata po śmierci wybitnej lek Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top