czwartek, 28 październik 2021, 07:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 2 lipca rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim
2 lipca rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej  w Kamieniu Pomorskim

2 lipca rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim

wtorek, 29 czerwiec 2021, 18:41 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION, społeczeństwo

Już w ten piątek, 2 lipca br., rozpocznie się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja tego najstarszego na Pomorzu Zachodnim wydarzenia muzycznego potrwa do 3 września i obejmować będzie dziesięć koncertów, które odbywać się będą w piątkowe wieczory w zabytkowej katedrze kamieńskiej, rozpoczynając się tradycyjnie o godzinie 19.00.

Podczas koncertu inauguracyjnego, 2 lipca, za kontuarem barokowych organów zasiądzie dyrektor artystyczny kamieńskiego festiwalu prof. Józef Serafin, koncertujący w Kamieniu Pomorskim od 1968 r. W części kameralnej katedra wypełni się muzyką mistrzów w mistrzowskim wykonaniu członków zespołu „Polish String Quartet Berlin”, który tworzą muzycy występujący na co dzień w „Deutsche Oper” w Berlinie: Tomasz Tomaszewski – I skrzypce, Sunjae Ok – II skrzypce, Sebastian Sokół – altówka i Maria Pstrokońska-Mödig – wiolonczela (szczegółowy program koncertów zamieszczony został na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalorganowy-kamien.pl)

Bilety (normalny – 25 zł i 20 zł – ulgowy) będą do nabycia w piątki, od godz. 17.00, przed katedrą. W związku z pandemią koronawirusa ilość słuchaczy będzie ograniczona aktualnie obowiązującymi przepisami.

Patronat honorowy nad 57. Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim sprawują: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Metropolita Szczecińsko-Kamieński, zaś prasowy – „Kurier Szczeciński”, TVP 3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin oraz Infoludek.pl.

Tegoroczny festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal jest także współfinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego.

Komitet Organizacyjny MFMOiK w Kamieniu Pomorskim

 

2 lipca rusza 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Już w ten piątek, 2 lipca br., rozpocznie się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja tego najstarszeg Już w ten piątek, 2 lipca br., rozpocznie się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja tego najstarszeg Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top