czwartek, 1 grudzień 2022, 17:23

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Komputery do gier hazardowych zatrzymane w Karlinie i Łobzie

Komputery do gier hazardowych zatrzymane w Karlinie i Łobzie

wtorek, 29 czerwca 2021, 20:10 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Nielegalny salon gier hazardowych w Karlinie i Łobzie zlikwidowała zachodniopomorska KAS.
  • Zabezpieczono łącznie 8 komputerów, monitoring, telefon komórkowy oraz gotówkę.
  • KAS wpierali policjanci.

Kolejne dwa nielegalne punkty hazardowe zostały zamknięte przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). Pierwszy nielegalny salon gier hazardowych funkcjonariusze Zachodniopomorskie Urzędu Celno-Skarbowego (UCS) zlikwidowali wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie. Salon mieścił się w Karlinie w centrum miasta przy głównej ulicy.

 

Ponieważ lokal był czynny tylko w godzinach nocnych nasze wejście odbyło się po północy. W przeszukanym lokalu zabezpieczono w nim 6 komputerów i monitoring. W kontrolowanym lokalu zatrzymano i przesłuchano osobę nadzorującą tę działalność – obywatela Ukrainy.

 

Drugi lokal – usytuowany w Łobzie funkcjonariusze KAS zamknęli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Była to pseudokawiarenka, w której można też było kupić kryptowaluty i produkty z CBD. W tym przypadku wyniku przeszukania lokalu zatrzymano 2 komputery, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 1350,00 zł.

 

Zasady prowadzenia działalności hazardowej                                                 

Prowadzenie legalnej działalność związanej z urządzaniem gier na automatach w Polsce możliwe jest tylko w kasynach gry (przez podmioty posiadające koncesję na kasyno gry) i w salonach gier (przez podmiot wykonujący monopol państwa), przy czym automaty te winny być zarejestrowane przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

 

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Komputery do gier hazardowych zatrzymane w Karlinie i Łobzie Reviewed by on . Nielegalny salon gier hazardowych w Karlinie i Łobzie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono łącznie 8 komputerów, monitoring, telefon komórkowy oraz Nielegalny salon gier hazardowych w Karlinie i Łobzie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono łącznie 8 komputerów, monitoring, telefon komórkowy oraz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top