czwartek, 1 grudzień 2022, 17:45

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne punkty gier hazardowych zamknięte w Szczecinie
Nielegalne punkty gier hazardowych zamknięte w Szczecinie

Nielegalne punkty gier hazardowych zamknięte w Szczecinie

wtorek, 29 czerwca 2021, 18:18 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • 2 kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS.
  • Zabezpieczono komputery, klasyczne automaty do gier, monitoring i gotówkę.
  • Oba zamknięte lokale znajdowały się w centrum Szczecina

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali kolejne dwa nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie. Oba lokale mieściły się w centrum miasta przy głównych ulicach. Podobnie jak poprzednie były otwarte tylko dla znanych klientów, więc konieczne było siłowe wejście do lokali.

 

W pierwszym przeszukanym lokalu zabezpieczono 9 komputerów i 10 monitorów wykorzystywanych do nielegalnych do gier hazardowych. Ponadto zabezpieczono 2 telefony komórkowe oraz modem. Zatrzymano też 671 zł w gotówce, która była przeznaczona na wypłaty nagród.

 

W drugim lokalu zastano klasyczne automaty do gier. Zatrzymano 4 automaty do gier (tzw. jednoręki bandyta), monitor, oraz 4 kamery. Ten lokal znany był już funkcjonariuszom KAS, ale prowadzący tę nielegalną działalność chciał zmylić ich czujność i w pomieszczeniu, w którym poprzednio oferował nielegalne gry ustawił zepsute komputery. „Jaskinia hazardu” ulokowana była w innym, również zamkniętym pomieszczeniu.

 

W obu lokalach przesłuchano graczy i osoby nadzorujące tę działalność – w pierwszym lokalu obywatelkę Ukrainy w drugim Polaka.

Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej      

 

                                      

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary. Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne punkty gier hazardowych zamknięte w Szczecinie Reviewed by on . 2 kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono komputery, klasyczne automaty do gier, monitoring i 2 kolejne nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie zlikwidowała zachodniopomorska KAS. Zabezpieczono komputery, klasyczne automaty do gier, monitoring i Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top