wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:48

Strona główna » WYDARZENIA » historia » Jarmark Świętego Ottona z Bambergu.
Jarmark Świętego Ottona z Bambergu.

Jarmark Świętego Ottona z Bambergu.

niedziela, 11 lipca 2021, 10:06 Kategoria: historia, REGION, religia, społeczeństwo

Po raz kolejny plac przy kamieńskiej katedrze zamienił się w średniowieczną osadę. W dniach 10-11 lipca odbywał się Jarmark Świętego Ottona z Bambergu. Pośród rozstawionych straganów i kramów przemieszczali się mieszkańcy oraz turyści. Podziwiać i poznawać można było pracę średniowiecznych rzemieślników (cieśli, garncarza, skórnika) Popróbować także można było dawnego jadła, skosztować sera czy zasmakować choć drobinkę miodu czy specjalnie przyrządzonych ziół. Po raz kolejny swoją obecność zaznaczył w jarmarku festiwal gołąbków. Decyzją komisji, oczywiście po dokonanej wcześniej  degustacji przyznano następujące miejsca w konkursie:

1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Stuchowie

2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie

3 miejsce – Klub seniora Lawenda w Kamieniu Pomorskim.

Według krążących opinii wśród uczestników jarmarku oraz odwiedzających, gołąbki były krótko mówiąc smakowite i palce lizać, i nie ważne które wygrały. Kto chciał mógł skosztować także innych potraw lub delektować się słodkimi wypiekami.

Organizatorzy Jarmarku to: Parafia Pw. Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim oraz Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg – Vineta.

Wsparcia w organizacji jarmarku udzielił Powiat Kamieński.

 

Jarmark Świętego Ottona z Bambergu. Reviewed by on . Po raz kolejny plac przy kamieńskiej katedrze zamienił się w średniowieczną osadę. W dniach 10-11 lipca odbywał się Jarmark Świętego Ottona z Bambergu. Pośród r Po raz kolejny plac przy kamieńskiej katedrze zamienił się w średniowieczną osadę. W dniach 10-11 lipca odbywał się Jarmark Świętego Ottona z Bambergu. Pośród r Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top