sobota, 2 grudzień 2023, 06:27

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » „Bimber pędzony nocą” nie trafi do sprzedaży
„Bimber pędzony nocą” nie trafi do sprzedaży

„Bimber pędzony nocą” nie trafi do sprzedaży

piątek, 16 lipca 2021, 19:45 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię.
  • Zabezpieczono alkohol oraz kolumnę odpędową.
  • Działania wspierali funkcjonariusze policji.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspierani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zlikwidowali nielegalną bimbrownię.

Bimbrownia mieściła się na jednej z działek Rodzinnych Ogródków Działkowych w Koszalinie. „Producent” wykorzystywał do nielegalnej produkcji elektryczną kolumnę odpędową. Linia do produkcji spirytusu mieściła się w pomieszczeniach gospodarczych i obejmowała aparaturę odpędową składająca się z komory roboczej z zacierem, chłodnicy z wężownicą połączonej miedzianymi rurami.

Przeszukano również dom, w którym mieszka koszalinianin. Zabezpieczono 47 litrów alkoholu o nazwie „Bimber pędzony nocą, zrobiony w ukryciu”, beczkę z 200 litrami zacieru oraz kolumnę odpędową.

Zaradny koszalinianin oczekuje na konsekwencje prawne. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku. O wysokości kary w tym przypadku zadecyduje sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą – pozbawieniem wolności do lat 3.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

„Bimber pędzony nocą” nie trafi do sprzedaży Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię. Zabezpieczono alkohol oraz kolumnę odpędową. Działania wspierali funkcjonariusze policji. Funkcjonariu Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalną bimbrownię. Zabezpieczono alkohol oraz kolumnę odpędową. Działania wspierali funkcjonariusze policji. Funkcjonariu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top