czwartek, 30 listopad 2023, 08:43

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejny nielegalny punkt hazardowy wyłączony z rynku
Kolejny nielegalny punkt hazardowy wyłączony z rynku

Kolejny nielegalny punkt hazardowy wyłączony z rynku

wtorek, 20 lipca 2021, 20:04 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Nielegalny punkt hazardowy w Barlinku wyłączony z rynku.
  • KAS zatrzymała komputery i gotówkę.
  • KAS wspierali funkcjonariusze policji.

Kolejny nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). W przeszukanym lokalu w Barlinku zatrzymano: 9 komputerów wykorzystywanych do nielegalnego procederu, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 690 PLN. Standardowo zatrzymano również ruter, modem, telefon komórkowy.

W działaniach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 2 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że komputery były wykorzystywane do uprawiania nielegalnych gier hazardowych.

Zatrzymanych i przesłuchano 4 graczy oraz kobietę (Ukrainkę) odpowiadającą za prowadzenie tego nielegalnego punktu. Kobieta ta pojawiła się już ponownie przy organizacji takiej działalności. Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary. Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kolejny nielegalny punkt hazardowy wyłączony z rynku Reviewed by on . Nielegalny punkt hazardowy w Barlinku wyłączony z rynku. KAS zatrzymała komputery i gotówkę. KAS wspierali funkcjonariusze policji. Kolejny nielegalny punkt haz Nielegalny punkt hazardowy w Barlinku wyłączony z rynku. KAS zatrzymała komputery i gotówkę. KAS wspierali funkcjonariusze policji. Kolejny nielegalny punkt haz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top