niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:40

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » 23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku
23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku

23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku

poniedziałek, 26 lipca 2021, 20:19 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Nielegalny punkt hazardowy w Gryficach to już 23 nielegalny salon wyłączony z rynku w tym roku.
  • KAS zatrzymała automaty do gier i gotówkę.

Kolejny, 23 w tym roku, nielegalny punkt hazardowy został zamknięty przez zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową (KAS). W przeszukanym lokalu w Gryficach zatrzymano 6 tradycyjnych automatów do gier, klucze do tych automatów rejestrator monitoringu. Zabezpieczono też 2890  zł. W działaniach uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej. Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary. Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku Reviewed by on . Nielegalny punkt hazardowy w Gryficach to już 23 nielegalny salon wyłączony z rynku w tym roku. KAS zatrzymała automaty do gier i gotówkę. Kolejny, 23 w tym rok Nielegalny punkt hazardowy w Gryficach to już 23 nielegalny salon wyłączony z rynku w tym roku. KAS zatrzymała automaty do gier i gotówkę. Kolejny, 23 w tym rok Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top