sobota, 25 czerwiec 2022, 18:36

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Akcja Lato 2021 w nadbałtyckich miejscowościach
Akcja Lato 2021 w nadbałtyckich miejscowościach

Akcja Lato 2021 w nadbałtyckich miejscowościach

sobota, 14 sierpnia 2021, 11:30 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
  • Zachodniopomorska KAS kontroluje wystawianie paragonów  i rejestrację kas fiskalnych online.
  • Działania wakacyjne skupiły się na pasie nadmorskim.
  • Skontrolowaliśmy prawie 5,3 tys. obiektów.

Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Wiele osób korzysta z usług gastronomicznych, rozrywkowych, które często prowadzą nad morzem działalność sezonową. W tym czasie Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) realizuje też akcję  „Lato 2021”.

Zachodniopomorska KAS sprawdza jak działający na naszym terenie przedsiębiorcy realizują swoje obowiązki dotyczące wystawiania paragonów i rejestracji kas online.

Tym razem byliśmy obecni w pasie nadbałtyckim – w Mielnie, Sarbinowie, Darłowie, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Dźwirzynie i wielu innych miejscowościach odwiedzanych przez turystów.

Akcja ma nam wszystkim uświadomić znaczenie paragonów oraz konieczność ich wystawiania. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że paragon jest z jednej strony dokumentem uprawniającym do reklamacji – i nie tylko w sklepie odzieżowym, ale również w gastronomii (np. nieświeży posiłek), w usługach rozrywkowych, przejazdach itp.

W ramach akcji realizujemy działania o charakterze informacyjno-prewencyjnym, ale też mandatowe. Skontrolowaliśmy już 5.258 obiektów, z czego 2.201 w pasie nadmorskim. Wystawiono 534 mandaty.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Akcja Lato 2021 w nadbałtyckich miejscowościach Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS kontroluje wystawianie paragonów  i rejestrację kas fiskalnych online. Działania wakacyjne skupiły się na pasie nadmorskim. Skontrolowaliś Zachodniopomorska KAS kontroluje wystawianie paragonów  i rejestrację kas fiskalnych online. Działania wakacyjne skupiły się na pasie nadmorskim. Skontrolowaliś Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top