czwartek, 16 wrzesień 2021, 23:22

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Tajemnice rodzinne z historią w tle
Tajemnice rodzinne z historią w tle

Tajemnice rodzinne z historią w tle

czwartek, 19 sierpień 2021, 18:15 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia, kultura i sztuka

17 sierpnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Tajemnice rodzinne z historią w tle, czyli jak bardzo lubimy powieści obyczajowo-historyczne”. Tematem przewodnim dyskusji była książka Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych”, która zabrała czytelników do podwarszawskiego Brwinowa. Tam poznajemy losy członków rodziny od dnia poprzedzającego wybuch I wojny światowej po czasy współczesne.

Autorka genialnie osadziła fikcyjne zdarzenia w realiach historycznych, wprowadzając nawet postacie autentyczne. Uczestnicy rozmawiali także o serialu stworzonym na podstawie książki, który miał swoją premierę w 2019 roku. Doskonała obsada sprawiła, że przed telewizorami w każdą niedzielę wieczorem zasiadali wszyscy miłośnicy tego gatunku literatury.

Bibliotekarze przedstawili również inne książki o podobnej tematyce, które  warto przeczytać, by poczuć klimat historii i dowiedzieć się czegoś wartościowego. Joanna Jax, Edyta Świętek, Katarzyna Droga to tylko kilka autorek, po które warto sięgnąć i zapoznać się z ich twórczością.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tajemnice rodzinne z historią w tle Reviewed by on . 17 sierpnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Tajemnice rodzinne z historią w tl 17 sierpnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Tajemnice rodzinne z historią w tl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top