czwartek, 1 czerwiec 2023, 12:03

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Wesołe Wędrówki
Wesołe Wędrówki

Wesołe Wędrówki

poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 20:15 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

18.08.2021 r. odbyła się promocja przewodnika po naszym mieście pt. „Wesołe wędrówki, czyli szlakiem przez Międzyzdroje  i okolice”. Książka została stworzona przez lokalnych twórców. Pomysłodawcami książki były Anna Piecyk i Jolanta Nyrkowska. Kobiety od kilku lat współpracują razem przy wielu projektach i wydają wspólnie książki dla dzieci.

Przewodnik to ich pierwsza publikacja skierowana nie tylko do dzieci ale także do ich rodzin. Do współpracy autorki zaprosiły lokalnych fotografów pasjonatów: Brygidę Imielską, Monikę Jakubowską, Artura Falkowskiego i Tomasza Kargula. Ich niesamowite zdjęcia były dopełnieniem całego projektu i przewodnik mógł ujrzeć światło dzienne. Na promocję autorzy zaprosili grupę dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 2 Międzyzdrojach.

Była to bardzo nietypowa promocja, bo w formie spaceru. Celem autorów było pokazanie niesamowitych miejsc w naszym mieście. Muzeum Przyrodnicze, Park Zdrojowy, Międzynarodowy Dom Kultury, Gabinet Figur Woskowych, Planetarium, Aleja Gwiazd – to tylko kilka miejsc, które udało się zobaczyć podczas tej krótkiej wycieczki. Dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i chętnie brały udział w rozmowie.

Spacer zakończył się na otwartym niedawno Placu Gwiazd – nowej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Tam autorzy rozdali dzieciom przewodniki, po czym ustawiła się kolejka po autografy. Każdy chciał zdobyć podpis i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wesołe Wędrówki Reviewed by on . 18.08.2021 r. odbyła się promocja przewodnika po naszym mieście pt. „Wesołe wędrówki, czyli szlakiem przez Międzyzdroje  i okolice”. Książka została stworzona p 18.08.2021 r. odbyła się promocja przewodnika po naszym mieście pt. „Wesołe wędrówki, czyli szlakiem przez Międzyzdroje  i okolice”. Książka została stworzona p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top