sobota, 2 grudzień 2023, 06:31

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem
Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

poniedziałek, 06 września 2021, 20:05 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • KAS i ABW zatrzymała 3 członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego gier hazardowych.
  • 15 mln zł to zysk tej grupy z urządzania nielegalnego hazardu.
  • Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

31 sierpnia 2021 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali trzech członków grupy przestępczej, organizującej nielegalne gry hazardowe. Grupa osiągnęła z tytułu przestępstwa ponad 15 mln zł.

Funkcjonariusze KAS oraz ABW przeprowadzili szereg przeszukań, zarówno w miejscach zamieszkania podejrzanych i w miejscach prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Podczas przeszukań zabezpieczono dokumentacje, dyski i nośniki pamięci. Zatrzymano również pieniądze, które zostaną zaliczone na poczet grożącej kary.

Prokurator postawił zatrzymanym zarzut kierowania i działania w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej oraz kilkaset zarzutów karno-skarbowych. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Gdańsku. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.Dotychczas w tej sprawie KAS i ABW zatrzymały w sumie 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej. W tej chwili w areszcie przebywają 4 zatrzymane osoby.Sprawa jest rozwojowa.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Kolejne zatrzymania w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem Reviewed by on . KAS i ABW zatrzymała 3 członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego gier hazardowych. 15 mln zł to zysk tej grupy z urządzania nielega KAS i ABW zatrzymała 3 członków grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnego gier hazardowych. 15 mln zł to zysk tej grupy z urządzania nielega Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top