piątek, 17 wrzesień 2021, 00:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Narodowe Czytanie – Międzyzdroje 2021
Narodowe Czytanie – Międzyzdroje 2021

Narodowe Czytanie – Międzyzdroje 2021

poniedziałek, 06 wrzesień 2021, 20:20 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

4 września 2021 r. na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się Narodowe Czytanie dramatu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Międzyzdroje Mateusz Bobek,  Beata Hołyńska – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, nauczyciele Dorota Sielewicz, Katarzyna Kowalczyk-Błocian, Alina Poskart, Aneta Nogala i Izabela Suchłabowicz oraz  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach Andżelika Gałecka i bibliotekarz Szymon Głod. Dziękujemy  Dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach Arturowi Duszyńskiemu i Tomaszowi Wilkowskiemu za wsparcie techniczne oraz Piotrowi Frysiakowi za przygotowanie fotorelacji z wydarzenia.

W tym roku Prezydent RP Andrzej Duda w skierowanym przesłaniu promującym współtworzenie akcji napisał min.: „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

Narodowe Czytanie – Międzyzdroje 2021 Reviewed by on . 4 września 2021 r. na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się Narodowe Czytanie dramatu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięli udział: Bu 4 września 2021 r. na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach odbyło się Narodowe Czytanie dramatu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W akcji wzięli udział: Bu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top