sobota, 2 grudzień 2023, 06:52

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Przerwany łańcuch wyłudzeń podatkowych
Przerwany łańcuch wyłudzeń podatkowych

Przerwany łańcuch wyłudzeń podatkowych

wtorek, 07 września 2021, 21:11 Kategoria: gospodarka, kronika zdarzeń, REGION
  • Osiem firm z Polski i Czech uczestniczyło w łańcuchu wyłudzeń podatku VAT.
  • Prowadzone śledztwo ma związek z wystawianiem nierzetelnych faktur oraz praniem pieniędzy.
  • Oszuści narazili Skarb Państwa na straty ok 6 mln zł.
  • Blokada na rachunkach bankowych 1,7 mln zł.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przerwała łańcuch wyłudzeń podatkowych.

Analiza przepływu dokumentów i środków finansowych między firmami wykazała, że podmioty zajmujące się obrotem biomasą nie płaciły podatków. Od stycznia 2021 r. dzięki fikcyjnym transakcjom podmioty zaangażowane w proceder uniknęły zapłacenia około 6 mln zł.

Po weryfikacji dokumentów przez KAS wytypowano podmioty dokonujące wyłudzeń skarbowych oraz piorące pieniądze. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i Straży Granicznej przeprowadzili równoczesne przeszukania w 24 lokalizacjach na terenie pięciu województw – pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął kontrolę celno-skarbową w jednej ze spółek, która wykazała fikcyjne nabycia od tzw. „znikających podatników”.

Generalny Inspektor Informacji Finansowej dokonał blokad rachunków bankowych podmiotów zaangażowanych w przestępczy proceder na łączną kwotę 1,7 mln zł.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Przerwany łańcuch wyłudzeń podatkowych Reviewed by on . Osiem firm z Polski i Czech uczestniczyło w łańcuchu wyłudzeń podatku VAT. Prowadzone śledztwo ma związek z wystawianiem nierzetelnych faktur oraz praniem pieni Osiem firm z Polski i Czech uczestniczyło w łańcuchu wyłudzeń podatku VAT. Prowadzone śledztwo ma związek z wystawianiem nierzetelnych faktur oraz praniem pieni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top