niedziela, 4 czerwiec 2023, 06:03

Projekt EKOatleci

Projekt EKOatleci

sobota, 11 września 2021, 09:47 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, Gmina Wolin, przyroda, sport

Już niebawem rusza projekt EKOatleci. Pierwsze zajęcia już w niedzielę 12.09.2021 godzina 10:30 w Międzyzdrojach na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Spotykamy się przy bramie droga do Zagrody Żubrów przy ul Leśnej w Międzyzdrojach.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Parkami Narodowymi rusza z projektem pod nazwą EKOatleci, który będzie promował aktywne spędzanie czasu z rodziną.

W ramach projektu EKOatleci dzieci wraz rodzicami będą miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć sportowych na terenie 23 Parków Narodowych, prowadzonych przez trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Zajęcia te będą uzupełnione o część edukacyjną prowadzoną przez pracowników Parków Narodowych. Celem tych zajęć będzie zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników, w tym o wpływie zachodzących zmian klimatu na rodzime ekosystemy przyrodnicze, a także o roli indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od 7 roku życia razem z rodzicami. Zajęcia sportowe w formie ćwiczeń lekkoatletycznych poprowadzi trener Rafał Błocian, natomiast drugą część w formie pogadanki poprowadzi pracownik Parku Narodowego. Ważne! obowiązuje strój sportowy. Całe zajęcia trwają ok. godziny i są całkowicie bezpłatne.

Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona, osoby chętne wraz z opiekunami proszone są o kontakt z koordynatorem Rafałem Błocianem tel. 665 722 607. Osoba odpowiedzialna z ramienia Parku Narodowego Pan Michał Szweik.

Kolejne terminy spotkań w ramach EKOatletów:

– 18 września (sobota) – godz. 9:00 – Brama droga do Zagrody Żubrów przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach

– 02 październik (sobota) – godz. 10:30 – Boisko Orlik w Wapnicy

– 09 październik (sobota) – godz. 10:30 – Brama wejście na Kawczą Górę przy ul. Campingowej w Międzyzdrojach

– 23 październik (sobota) – godz. 10:30 – Boisko Orlik w Wapnicy

 

 

Projekt EKOatleci Reviewed by on . Już niebawem rusza projekt EKOatleci. Pierwsze zajęcia już w niedzielę 12.09.2021 godzina 10:30 w Międzyzdrojach na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Spotyk Już niebawem rusza projekt EKOatleci. Pierwsze zajęcia już w niedzielę 12.09.2021 godzina 10:30 w Międzyzdrojach na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Spotyk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top