środa, 7 grudzień 2022, 20:53

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy
KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy

KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy

niedziela, 10 października 2021, 09:50 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zlikwidowano kolejny nielegalny punkt hazardowy z komputerami do gier.
  • Zatrzymano komputery, monitoring i gotówkę.
  • Przesłuchano graczy o organizatora nielegalnego procederu (obywatela Ukrainy).

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy usytuowany tym razem w Policach. Lokal znajdował się na osiedlu bloków, tradycji ukryty pod sklepowym szyldem. Przeszukano wytypowany lokal, w którym udostępniano nielegalne gry hazardowe. W lokalu zabezpieczono 6 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono też modem, telefon komórkowy oraz 314 zł w gotówce.

Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono ok. 3 g białego proszku (podejrzenie substancji narkotykowej), który przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Policach. W lokalu zatrzymano i przesłuchano 3 osoby – 2 graczy i organizatora procederu – obywatela Ukrainy. Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej.  z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.

W nielegalnych miejscach hazardowych nie jest również przestrzegane weryfikowanie pełnoletniości gracza. To ogromne ryzyko dla grupy najmłodszych uczestników, najbardziej narażonych na uzależnienie od hazardu – wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest prawdopodobieństwo uzależnienia. Zazwyczaj konsekwencje takiego uzależnienia są bardzo destrukcyjne i doprowadzają nie tylko do kłopotów finansowych, ale przede wszystkim do wielu problemów rodzinnych oraz społecznych.

Aby uświadomić młodych ludzi jakie ryzyka niesie za sobą nielegalny hazard i uzależnienia od niego Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć” skierowaną do młodzieży szkół ponadpodstawowych i 7, 8 klas szkół podstawowych.

Chęć udziału w akcji można zgłaszać na adres:

hazard-edukacja.ias.szczecin@mf.gov.pl

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac-akcja-edukacyjna

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy Reviewed by on . Zlikwidowano kolejny nielegalny punkt hazardowy z komputerami do gier. Zatrzymano komputery, monitoring i gotówkę. Przesłuchano graczy o organizatora nielegalne Zlikwidowano kolejny nielegalny punkt hazardowy z komputerami do gier. Zatrzymano komputery, monitoring i gotówkę. Przesłuchano graczy o organizatora nielegalne Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top