środa, 7 grudzień 2022, 20:39

Strona główna » Ciekawostki » Szlaki długodystansowe w Polsce – 5 tras o różnych stopniach trudności
Szlaki długodystansowe w Polsce – 5 tras o różnych stopniach trudności

Szlaki długodystansowe w Polsce – 5 tras o różnych stopniach trudności

wtorek, 12 października 2021, 17:47 Kategoria: Ciekawostki, przyroda, REGION, turystyka

By przeżyć prawdziwą przygodę i przetestować samego siebie podczas wielodniowej wędrówki nie trzeba wcale szukać odległych miejsc. Wiele wspaniałych tras może zaczynać się właściwie tuż pod twoim domem. W tym artykule przedstawiamy 5 szlaków długodystansowych w Polsce, które być może zainspirują cię do rozpoczęcia własnej przygody z wędrówkami i odkrywania uroków naszego pięknego kraju. Przedstawione przez nas trasy charakteryzują się różnym stopniem trudności, prezentujemy je w kolejności od najkrótszej do najdłuższej.

Oficjalny podział na szlaki krótko- i długodystansowe w Polsce nie istnieje. Nasze trasy w porównaniu z tymi amerykańskimi jak np. Pacific Crest Trail o imponującej długości 4 265 km wypadają dość blado. Najdłuższym polskim szlakiem jest Główny Szlak Beskidzki i ma on niecałe 520 km. Dlatego też w tym zestawieniu skupiliśmy się – z jednym małym wyjątkiem: Szlakiem Wygasłych Wulkanów – na szlakach o długości powyżej 100 km. Trasę biegnącą Krainą Wygasłych Wulkanów zdecydowaliśmy się przedstawić ze względu na jej walory turystyczne oraz na niski stopień trudności, który będzie doskonały dla początkujących piechurów pragnących sprawdzić swoje umiejętności.

4. Szlak Nadmorski – wędrówka brzegiem Bałtyku

Szlak Nadmorski Bałtycki – jak nazywany jest on w województwie pomorskim – lub Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego w województwie zachodniopomorskim, przebiega wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku.

Zaczyna się w Świnoujściu i kończy w Żarnowcu – nie ma jednak problemu by przedłużyć go aż po Półwysep Helski. Podczas wędrówki będziemy mogli się przekonać jak zróżnicowane jest nasze polskie wybrzeże, czeka na nas wiele urokliwych nadmorskich miejscowości i miasteczek, latarni morskich, a także dwa Parki Narodowe: Słowiński – ze słynnymi ruchomymi wydmami i Woliński – w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych gatunków ptaków i płazów.

  • Długość trasy: 377 km
  • Oznaczenie trasy: szlak czerwony
  • Stopień trudności: łatwy
  • Uwagi: ze względu na dużą ilość turystów latem, najlepiej pokonać go wiosną lub jesienią.

UwagaWędrując po terenach Parków Narodowych – i nie tylko – zwracaj szczególną uwagę na ochronę środowiska. Zawsze miej ze sobą w plecaku pusty worek na śmieci – nie zajmuje on wiele miejsca. Więcej wskazówek na ten temat znajdziesz w naszym artykule o ochronie środowiska.

 

źródło: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/polskie-szlaki-dlugodystansowe

Szlaki długodystansowe w Polsce – 5 tras o różnych stopniach trudności Reviewed by on . By przeżyć prawdziwą przygodę i przetestować samego siebie podczas wielodniowej wędrówki nie trzeba wcale szukać odległych miejsc. Wiele wspaniałych tras może z By przeżyć prawdziwą przygodę i przetestować samego siebie podczas wielodniowej wędrówki nie trzeba wcale szukać odległych miejsc. Wiele wspaniałych tras może z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top