sobota, 23 wrzesień 2023, 02:45

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek
Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek

Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek

poniedziałek, 08 listopada 2021, 17:36 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Ludzkie prochy zamiast przypraw w paczce z Kanady.
  • Sprawę w związku z podejrzeniem zbezczeszczania zwłok przekazano szczecińskiej policji.

Niemałym zaskoczeniem zakończyła się kontrola przesyłki nadanej w Kanadzie. Zgodnie z informacjami zawartymi w deklaracji celnej w paczce miały znajdować się przyprawy. Zadeklarowana wartość paczki wyniosła 40 dolarów kanadyjskich.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej pracujący w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej, którzy kontrolowali przesyłkę, byli bardzo zdziwieni rodzajem substancji, która miała być przyprawami. W paczce znajdowała się  plastikowa puszka z informacją z imieniem i nazwiskiem zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego. Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem.

Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu. Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski. W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano do Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Ludzkie prochy zamiast przypraw, czyli o kreatywnych nadawcach przesyłek Reviewed by on . Ludzkie prochy zamiast przypraw w paczce z Kanady. Sprawę w związku z podejrzeniem zbezczeszczania zwłok przekazano szczecińskiej policji. Niemałym zaskoczeniem Ludzkie prochy zamiast przypraw w paczce z Kanady. Sprawę w związku z podejrzeniem zbezczeszczania zwłok przekazano szczecińskiej policji. Niemałym zaskoczeniem Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top