sobota, 23 wrzesień 2023, 04:00

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard w centrum Szczecina
Nielegalny hazard w centrum Szczecina

Nielegalny hazard w centrum Szczecina

poniedziałek, 06 grudnia 2021, 18:22 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina.
  • Zatrzymano tradycyjne automaty do gier oraz komputery wykorzystywane do gier online.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w centrum Szczecina i miał działać jako hurtowania telefonów.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 11 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe oraz 15 automatów do gier hazardowych. Dla celów dowodowych zatrzymano również tablet, laptop oraz siedem telefonów komórkowych. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie  14.454 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Podczas przeszukania lokalu ujawniono ponad 7 gramów narkotyków, które przekazano Policji do dalszego postępowania. W trakcie czynności zatrzymano jedną osobę, która po przesłuchaniu przez prokuratora została zwolniona. W czynnościach uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard w centrum Szczecina Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina. Zatrzymano tradycyjne automaty do gier oraz komputery wykorzystywane Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina. Zatrzymano tradycyjne automaty do gier oraz komputery wykorzystywane Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top