sobota, 23 wrzesień 2023, 04:01

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne leki sprowadzane do Polski
Nielegalne leki sprowadzane do Polski

Nielegalne leki sprowadzane do Polski

czwartek, 09 grudnia 2021, 18:13 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS wykrywa coraz więcej nielegalnych farmaceutyków w przesyłkach.
  • Przez ostatnie 2 miesiące zatrzymano nielegalne leki o wartości prawie 20 tys. zł.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej pełniący służbę w oddziale celnym przy Poczcie Polskiej ujawniają coraz więcej nielegalnych leków sprowadzanych do Polski.

W październiku ujawniliśmy 550 szt. tabletek różnych leków o wartości 5.306 zł, natomiast w listopadzie już 2.175 szt. tabletek o wartości 14.097,50 zł. Pierwsze 3 dni grudnia przyniosły kolejne trafienia – tym razem 628 szt. tabletek i 50 g. substancji anabolicznych o wartości 492 zł.

Tradycyjnie mieszkańcy naszego regionu sprowadzają leki na potencję (Viagra i Cenforce), do leczenia HIV (Tenofovir), leki o działaniu przeciwpasożytniczym (Zentel), leki na problemy gastryczne (Miracid), leki przeciwpasożytnicze (Niclosamide) oraz anaboliki (RAD140). Najczęściej te nielegalne farmaceutyki są wysyłane z Tajlandii, Turcji,  Wielkiej Brytanii, Indii, Ukrainy, Chin, USA i Kanady.

Eliminacja z obrotu nielegalnych lub podrabianych produktów farmaceutycznych ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów i jest jednym z zadań KAS. Nabywanie wyrobów farmaceutycznych z nielegalnych źródeł, od nieautoryzowanych podmiotów, w szczególności za pośrednictwem Internetu, wiąże się z poważnym ryzykiem zakupu produktów zagrażających zdrowiu lub życiu. Często są to preparaty podrabiane, bez wymaganych pozwoleń, bez przebadanych właściwości medycznych oraz zanieczyszczone różnymi, niebezpiecznymi substancjami.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne leki sprowadzane do Polski Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS wykrywa coraz więcej nielegalnych farmaceutyków w przesyłkach. Przez ostatnie 2 miesiące zatrzymano nielegalne leki o wartości prawie 20 t Zachodniopomorska KAS wykrywa coraz więcej nielegalnych farmaceutyków w przesyłkach. Przez ostatnie 2 miesiące zatrzymano nielegalne leki o wartości prawie 20 t Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top