niedziela, 26 marzec 2023, 18:32

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów
Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów

Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów

środa, 22 grudnia 2021, 19:26 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zatrzymała 140 szt. podrabianych perfum na lotnisku Szczecin-Goleniów.
  • Perfumy znaleziono w bagażu pasażera wyjeżdżającego do Wlk. Brytanii.
  • Wartość rynkowa produktów oryginalnych to ok. 85 tys. zł.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali podrabiane perfumy. Rutynowa kontrola bagażu na lotnisku Szczecin-Goleniów pokazała, że pasażer przewoził 140 opakowań różnych wód perfumowanych, w stosunku do których zachodziło podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej.

Perfumy znajdowały się w trzech torbach nadanych przez podróżnego w kierunku Wielkiej Brytanii. Bagaże wytypowano podczas kontroli z wykorzystaniem urządzenia RTG. Skaner potwierdził, że w walizkach podróżnego znajdowały się szklane opakowania, towar jednorodny, nietypowy dla zwyczajnego bagażu. Właścicielem bagaży okazał się obywatel Polski. Bagaże otworzono w jego obecności i stwierdzono w nich 140 opakowań perfum.

Produkty, już na pierwszy rzut oka, wskazywały na słabą jakość wykonania opakowań co sugerowało, że skontrolowane bagaże zawierają podrabiany towar.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego Szczecin-Goleniów zatrzymali towar i powiadomili przedstawicieli prawnych reprezentujących posiadaczy praw własności intelektualnej (towarów podrabianych). Pełnomocnicy reprezentujący firmy, których towary podrobiono potwierdzili, że zatrzymane perfumy są sfałszowane. Tym samym podróżny nie poleciał do Londynu, a podrobiony towar został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspieramy uczciwych przedsiębiorców, dbamy o prawa twórców i chronimy konsumentów. Eliminujemy z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomagamy przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Podrabiane perfumy zatrzymane na lotnisku Szczecin-Goleniów Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zatrzymała 140 szt. podrabianych perfum na lotnisku Szczecin-Goleniów. Perfumy znaleziono w bagażu pasażera wyjeżdżającego do Wlk. Brytani Zachodniopomorska KAS zatrzymała 140 szt. podrabianych perfum na lotnisku Szczecin-Goleniów. Perfumy znaleziono w bagażu pasażera wyjeżdżającego do Wlk. Brytani Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top