niedziela, 26 marzec 2023, 18:27

Strona główna » REGION » Zachodniopomorska KAS wspiera potrzebujących
Zachodniopomorska KAS wspiera potrzebujących

Zachodniopomorska KAS wspiera potrzebujących

środa, 22 grudnia 2021, 20:36 Kategoria: REGION, społeczeństwo
  • Kiedy robienie prezentów cieszy najbardziej? Wtedy, gdy trafiają do najbardziej potrzebujących.
  • Żywność, środki higieniczne, bony podarunkowe, darowizny pieniężne to przedświąteczne działania pracowników i funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS dla potrzebujących.

Pracownicy i funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w okresie przedświątecznym włączyli się w kilka akcji wspierających potrzebujących. Pracownicy i funkcjonariusze intensywnie włączyli się w XI edycję Paczki dla Bohatera. Zebraliśmy ponad tonę żywności i środków higienicznych, które trafiły do magazynu Paczki, a następnie w ręce Weteranów. Podczas XI już finału akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera odwiedziliśmy mieszkających w Szczecinie Bohaterów Powstania Warszawskiego, Armii Krajowej, opozycjonistów Grudnia ’70 roku. Pomagaliśmy rozwozić Paczki dla Bohaterów.

Przekazane dary były wyrazem pamięci, szacunku a także podziękowaniem za wkład wniesiony w wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Były też okazją do wielu serdecznych rozmów, podczas których mogliśmy usłyszeć wiele niezwykłych historii. Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego zorganizowali kiermasz świąteczny pod nazwą „Pomóżmy innym cieszyć się świętami”. Była to akcja wspomagająca V. edycję akcji charytatywnej „Kilogramy Dobra” organizowanej przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II.

Kiermasz zorganizowali przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Skarbowych Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego i Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, który posiada stały patronat fundacji.  Zebraliśmy 1.410,78 zł., które wpłaciliśmy na konto fundacji. Tradycyjnie od kilku lat pracownicy Urzędu Skarbowego w Gryficach wspierają Szlachetną Paczkę. Tym razem wybrana rodzina otrzymała wszystkie potrzebne produkty i przedmioty, nawet pralkę.

Wspieramy również potrzebujące dzieci. Pracownicy i funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wsparli dzieci w dwóch placówkach opiekuńczo-wychowawczych  w Koszalinie. Każdy z dzieciaków otrzymał upominki – bon do znanego sklepu sportowego na kwotę 100 zł oraz czekoladę.

W jednej placówce wychowuje się ośmioro, a w drugiej siedmioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Dzieci były pozytywnie zaskoczone naszą wizytą i bardzo zadowolone z prezentów. Dodatkową atrakcją dla nich była możliwość „zwiedzenia” radiowozu i zapoznania się z zainstalowanym w nim sprzętem. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Dobrze mieć wokół siebie wspaniałych  i cudownych Ludzi, którzy pozwalają wierzyć w dobroć i bezinteresowność drugiego człowieka.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Zachodniopomorska KAS wspiera potrzebujących Reviewed by on . Kiedy robienie prezentów cieszy najbardziej? Wtedy, gdy trafiają do najbardziej potrzebujących. Żywność, środki higieniczne, bony podarunkowe, darowizny pienięż Kiedy robienie prezentów cieszy najbardziej? Wtedy, gdy trafiają do najbardziej potrzebujących. Żywność, środki higieniczne, bony podarunkowe, darowizny pienięż Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top