piątek, 1 grudzień 2023, 02:13

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Podrobione torebki znanej marki w przesyłce z Turcji
Podrobione torebki znanej marki w przesyłce z Turcji

Podrobione torebki znanej marki w przesyłce z Turcji

wtorek, 11 stycznia 2022, 19:55 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zatrzymała podrobione torebki znanej marki.
  • Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł.
  • Odbiorcy przesyłki grożą konsekwencje prawne.
  • Przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich to jedno z zadań KAS.

Okres przedświąteczny to czas kiedy wszyscy szukamy prezentu dla najbliższych. Zakupy podrabianych towarów to jednak nie najlepszy pomysł. W połowie grudnia 2021 funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali przesyłkę z Turcji. Wewnątrz paczki znajdowały się torby jednej ze znanych firm – torebka damska, torba męska  z saszetką wewnątrz. Towar oznaczony był znakiem towarowym tej firmy.

Funkcjonariusze KAS podejrzewając, że torebki są podrobione poinformowali o tym fakcie kancelarię prawną reprezentującą tę firmę w Polsce. Kancelaria zakwestionowała oryginalność towarów. Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł i zawnioskował o naprawę szkody w części stanowiącej 20%  tj. w wysokości 1997,50. Przedstawiciel pokrzywdzonego złożył  zawiadomienie o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie.

KAS przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspieramy uczciwych przedsiębiorców, dbamy o prawa twórców i chronimy konsumentów. Eliminujemy z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomagamy przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Podrobione torebki znanej marki w przesyłce z Turcji Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zatrzymała podrobione torebki znanej marki. Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł. Odbiorcy przesyłki gr Zachodniopomorska KAS zatrzymała podrobione torebki znanej marki. Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł. Odbiorcy przesyłki gr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top