sobota, 2 grudzień 2023, 05:36

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nowy rok i pierwszy nielegalny punkt hazardowy zamknięty
Nowy rok i pierwszy nielegalny punkt hazardowy zamknięty

Nowy rok i pierwszy nielegalny punkt hazardowy zamknięty

środa, 12 stycznia 2022, 18:47 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Połczynie Zdroju.
  • Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zamknęli nielegalny punkt hazardowy. Punkt mieścił się w centrum Połczyna Zdroju w pobliżu kościoła. Nad lokalem zawieszony był neon pokazujący, że lokal jest otwarty, tradycyjnie miał oklejone folią okna i kamery przy wejściu.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeszukali podejrzany lokal. W lokalu zastano jednego gracza. Zabezpieczono pięć komputerów, które były wykorzystywane do oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu, telefon komórkowy, dokumentację oraz gotówkę w kwocie 580 zł. Policjanci zabezpieczyli narkotyki (5 g suszu roślinnego) a gracz został zatrzymany.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej.  z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nowy rok i pierwszy nielegalny punkt hazardowy zamknięty Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Połczynie Zdroju. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. Funkcjonar Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Połczynie Zdroju. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. Funkcjonar Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top