środa, 22 marzec 2023, 00:37

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe
Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe

Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe

czwartek, 13 stycznia 2022, 18:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i Łobzie.
  • Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami zamknęli dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i w Łobzie. W zamkniętym lokalu w Nowogardzie zabezpieczono siedem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymano też rejestrator monitoringu, router oraz 250 zł w gotówce. Lokal mieścił się w pawilonie w centrum miasta. Tradycyjnie miał oklejone folią szyby i monitoring przed wejściem.

W przeszukanym lokalu w Łobzie zabezpieczono 14 komputerów (z czego pięć przeznaczonych na wyposażenie nowego nielegalnego salonu gier), telefon, video rejestrator, modem oraz kamerę monitoringu. Zabezpieczono też gotówkę w kwocie 310 zł. Zatrzymano osobę prowadzącą lokal (obywatelkę Ukrainy), której postawione zostaną zarzuty organizacji nielegalnego hazardu. Lokal mieścił się w centrum miasta niedaleko kościoła.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej.  z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nowogard i Łobez tu KAS zamknęła nielegalne punkty hazardowe Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i Łobzie. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. F Zachodniopomorska KAS zlikwidowała dwa nielegalne punkty hazardowe w Nowogardzie i Łobzie. Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę. F Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top