czwartek, 30 listopad 2023, 07:46

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych
Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

wtorek, 25 stycznia 2022, 21:38 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
  • Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF).
  • To próby wyłudzenia danych podatników.
  • Przypominamy: resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów. Przypominamy, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach. Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.

Co warto zrobić

  • W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij” i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.
  • Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.
  • Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o przekazanie zgłoszenia na incydent@mf.gov.pl.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych Reviewed by on . Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF). To próby wyłudzenia danych po Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF). To próby wyłudzenia danych po Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top