sobota, 2 grudzień 2023, 05:42

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Zatrzymane automaty i komputery wykorzystywane do nielegalnego hazardu
Zatrzymane automaty i komputery wykorzystywane do nielegalnego hazardu

Zatrzymane automaty i komputery wykorzystywane do nielegalnego hazardu

sobota, 29 stycznia 2022, 21:42 Kategoria: gospodarka, kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zatrzymała klasyczne automaty do gier oraz komputery w dwóch nielegalnych punktach w Szczecinie.
  • Nielegalne gry hazardowe są karane sankcjami finansowymi oraz karami więzienia.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dwa miejsca, w których urządzono nielegalne salony gier hazardowych w Szczecinie.

Skontrolowany lokal na szczecińskim Dąbiu był wykorzystywany do urządzania klasycznych nielegalnych gier hazardowych na tzw. jednorękich bandytach. Zabezpieczono w nim 3 automaty do urządzania gier hazardowych, telefon komórkowy oraz 3,7 tys. zł przeznaczonych prawdopodobnie na wypłaty wygranych.

W drugim lokalu na szczecińskim Prawobrzeżu zabezpieczono 11 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier, jeden telefon oraz 989 zł. Tradycyjnie lokal był zamknięty dla przypadkowych gości. Mimo nawoływań funkcjonariuszy do otwarcia drzwi osoby znajdujące się wewnątrz lokalu postanowiły udawać, że lokal jest pusty. Funkcjonariusze musieli użyć siły aby wejść do lokalu. Zastano w nim 5 osób – dwóch Polaków i trzech obywateli Ukrainy.

Wszystko wskazuje na to, że organizatorem nielegalnego procederu była Ukrainka. Rola pozostałych osób zostanie zweryfikowana w postępowaniu przygotowawczym. Jedna z osób – obywatel Polski – był poszukiwany, bo zapomniał, że powinien odbywać karę pozbawienia wolności. Osobę tę przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Zatrzymane automaty i komputery wykorzystywane do nielegalnego hazardu Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zatrzymała klasyczne automaty do gier oraz komputery w dwóch nielegalnych punktach w Szczecinie. Nielegalne gry hazardowe są karane sankcj Zachodniopomorska KAS zatrzymała klasyczne automaty do gier oraz komputery w dwóch nielegalnych punktach w Szczecinie. Nielegalne gry hazardowe są karane sankcj Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top