piątek, 2 czerwiec 2023, 20:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Peregrynacja relikwii błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Peregrynacja relikwii błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Peregrynacja relikwii błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego

poniedziałek, 07 lutego 2022, 18:23 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, REGION, religia

,,Samemu Bogu przez Maryję”

28 stycznia 2022 roku w Instytucie Prymasowskim w Warszawie zostały przekazane Katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana relikwie błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Członkowie Stowarzyszenia wdzięczni za beatyfikację tak wielkiego swojego Patrona podjęli decyzję o peregrynację relikwii błogosławionego po wszystkich oddziałach w Polsce.

Peregrynacją rozpoczęła się na terenie Oddziału Okręgowego Szczecińsko-Koszalińskiego. Relikwie nawiedzą w tym okręgu dwadzieścia dwa kościoły. Proces Peregrynacji w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczął się 2 lutego w Szczecinie od Mszy świętej  w Bazylice Archikatedralnej p.w. Jakuba Apostoła z udziałem bp. Henryka Wejmana, bp. M. Kruszyłowicza oraz osób konsekrowanych.

W piątek 4 lutego  relikwie zostały przywiezione do  Katedry w Kamieniu Pomorskim, gdzie w Kaplicy Cudownego Wizerunku Pana Jezusa Brzozdowieckiego została odprawiona Msza święta, a którą sprawował ksiądz proboszcz Dariusz Żarkowski. Po zakończonej Eucharystii z niezwykle głębokimi rozważaniami została odprawiona droga krzyżowa. W kolejnym dniu peregrynacji uroczystą Mszę świętą w intencji członków Stowarzyszenia Civitas Christiana celebrował ksiądz profesor Grzegorz Wejman, który w przepięknej i wzruszającej homilii przybliżył wiernym życie Błogosławionego Prymasa wraz z jego pobytami w Kamieniu Pomorskim.

Szczególnie wymowne w dzisiejszych czasach było przypomniane zdanie wypowiedziane przez Księdza Prymasa dotyczące ojczyzny: „Po Bogu, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze,z której wyrastamy na polskiej ziemi.” 

Mam nadzieję, że  pełne głębokiej modlitwy i zadumy uroczystości związane z peregrynacją relikwii Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia przyczynią się do wzmocnienia  życia duchowego naszej kamieńskiej parafii a zwłaszcza, że dodadzą siły do działania członkom Oddziału Miejskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kamieniu Pomorskim.

Grzegorz Czerwiński – Civitas Christiana

 

 

Peregrynacja relikwii błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego Reviewed by on . ,,Samemu Bogu przez Maryję” 28 stycznia 2022 roku w Instytucie Prymasowskim w Warszawie zostały przekazane Katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana relikw ,,Samemu Bogu przez Maryję” 28 stycznia 2022 roku w Instytucie Prymasowskim w Warszawie zostały przekazane Katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana relikw Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top