sobota, 2 grudzień 2023, 06:36

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny punkt hazardowy w Chociwlu
Nielegalny punkt hazardowy w Chociwlu

Nielegalny punkt hazardowy w Chociwlu

piątek, 11 lutego 2022, 21:08 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w Chociwlu.
  • Zabezpieczono pięć komputerów oraz gotówkę w kwocie 5.110 zł.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ustaliła, że w jednym z lokali w centrum Chociwla działa nielegalny punkt hazardowy. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUSC) przeprowadzili działania, których celem była weryfikacja tego, czy w pawilonie faktycznie oferowane są nielegalne gry hazardowe. Tym razem również bezskutecznie wzywano  do otwarcia zamkniętych drzwi przez osoby przebywające wewnątrz lokalu. Konieczne było siłowe otwarcie drzwi.

Wewnątrz pomieszczenia zastano czterech mężczyzn (obywateli Polski oraz Ukrainy). Obecni na miejscu policjanci Komisariatu Policji w Chociwlu zweryfikowali tożsamość tych osób oraz sprawdzili je w bazach osób poszukiwanych. W pawilonie zabezpieczono pięć komputerów służących do gier hazardowych, telefon komórkowy, router oraz gotówkę 5.110 zł. Przeszukano również miejsce zamieszkania jednego z zastanych w lokalu mężczyzn.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67.197,60 zł do 26.879.997,60 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny punkt hazardowy w Chociwlu Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w Chociwlu. Zabezpieczono pięć komputerów oraz gotówkę w kwocie 5.110 zł. Zachodniopomorska Krajowa Adm Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w Chociwlu. Zabezpieczono pięć komputerów oraz gotówkę w kwocie 5.110 zł. Zachodniopomorska Krajowa Adm Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top