sobota, 2 grudzień 2023, 06:39

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » 20 kg nielegalnego tytoniu zatrzymane  w Koszalinie
20 kg nielegalnego tytoniu zatrzymane  w Koszalinie

20 kg nielegalnego tytoniu zatrzymane  w Koszalinie

poniedziałek, 14 lutego 2022, 21:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Rutynowa kontrola drogowa Policji pozwoliła zatrzymać 20 kg nielegalnego tytoniu.
  • Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 18 tys. zł.
  • Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnego-skarbowego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Rutynowa kontrola drogowa policjantów ujawniła w kontrolowanym samochodzie osobowym nielegalny tytoń. Podczas kontroli wyposażenia samochodu policjanci znaleźli w bagażniku niebieski worek wypełniony jakąś substancją. Worek przykryty był drewnem kominkowym. Kierowca zapytany co się znajduje w worku odpowiedział, że tytoń. Zabezpieczony tytoń najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy potwierdzili, że produkt znajdujący się w worku faktycznie jest tytoniem. Kierowca przewoził 20 kg tytoniu bez znaków akcyzy pochodzącego z nieznanego źródła. Gdyby trafił on do sprzedaży polscy podatnicy straciliby prawie 18 tys. zł.

Kierowca – 52 latek z powiatu sławieńskiego usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego-skarbowego, za które grozi mu nawet pozbawienie wolności do 3 lat. Ujawniony nielegalny tytoń zabezpieczony został przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe.

Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

20 kg nielegalnego tytoniu zatrzymane  w Koszalinie Reviewed by on . Rutynowa kontrola drogowa Policji pozwoliła zatrzymać 20 kg nielegalnego tytoniu. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 18 tys. zł. Rutynowa kontrola drogowa Policji pozwoliła zatrzymać 20 kg nielegalnego tytoniu. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 18 tys. zł. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top