sobota, 2 grudzień 2023, 05:37

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Weszli po poszukiwanego listem gończym, znaleźli nielegalne automaty do gry
Weszli po poszukiwanego listem gończym, znaleźli nielegalne automaty do gry

Weszli po poszukiwanego listem gończym, znaleźli nielegalne automaty do gry

wtorek, 22 lutego 2022, 21:20 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Szczecińscy policjanci szukając mężczyzny poszukiwanego listem gończym ujawnili nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie.
  • Zachodniopomorska KAS zabezpieczyła trzy automaty do gry.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na terenie miasta zatrzymali 36- latka. Był on poszukiwany od października 2020 roku na podstawie listu gończego do odbycia kary 101 dni pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejskiej cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny i jego zatrzymania. W wyniku intensywnych działań funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 36-latka w centrum Szczecina. Ponadto kryminalni ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), którzy podjęli dalsze działania.

W pawilonie ulokowanym w centrum Szczecina zabezpieczono trzy klasyczne automaty oraz modem internetowy. Teraz wszczęta zostanie sprawa karno-skarbowa, a organizatorowi nielegalnych gier hazardowych  wysokie kary finansowe.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67.197,60 zł do 26.879.997,60 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

Weszli po poszukiwanego listem gończym, znaleźli nielegalne automaty do gry Reviewed by on . Szczecińscy policjanci szukając mężczyzny poszukiwanego listem gończym ujawnili nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie. Zachodniopomorska KAS zabezpieczyła trz Szczecińscy policjanci szukając mężczyzny poszukiwanego listem gończym ujawnili nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie. Zachodniopomorska KAS zabezpieczyła trz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top