sobota, 2 grudzień 2023, 05:34

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kapsułki z ekstraktem z konika morskiego w przesyłce z Ukrainy
Kapsułki z ekstraktem z konika morskiego  w przesyłce z Ukrainy

Kapsułki z ekstraktem z konika morskiego w przesyłce z Ukrainy

środa, 02 marca 2022, 22:30 Kategoria: kronika zdarzeń, przyroda, REGION
  • 500 szt. kapsułek zawierających ekstrakt z konika morskiego w zatrzymanej przesyłce z Ukrainy.
  • Konik morski jest objęty ochroną Konwencji Waszyngtońskiej z uwagi na zagrożenie wyginięciem.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej na co dzień kontrolują setki przesyłek z całego świata. Tym razem zatrzymali kapsułki z ekstraktem z konika morskiego. Kontrolowana przesyłka z Ukrainy zawierała pięć opakowań po 100 szt. zielonych kapsułek zawierających ekstrakt z konika morskiego (hippocampus ). Przesyłkę zatrzymano i zabezpieczono do dalszego postępowania.

Konik morski jest gatunkiem chronionym i jest zagrożony wyginięciem. Dlatego został objęty ochroną Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, zwana także konwencją waszyngtońską  została sporządzona w Waszyngtonie 3 marca 1973 r.

Jej celem jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę, monitoring i ograniczanie międzynarodowego handlu nimi, ich rozpoznawalnymi częściami i produktami pochodnymi, a także zapewnienie międzynarodowej współpracy na rzecz ograniczania nielegalnego handlu okazami gatunków zagrożonych wyginięciem i podnoszenie świadomości na temat presji człowieka na dziko żyjące gatunki roślin i zwierząt. Rzeczpospolita Polska ratyfikowała przystąpienie do konwencji, która weszła w życie w Polsce 12 marca 1990 r.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Kapsułki z ekstraktem z konika morskiego w przesyłce z Ukrainy Reviewed by on . 500 szt. kapsułek zawierających ekstrakt z konika morskiego w zatrzymanej przesyłce z Ukrainy. Konik morski jest objęty ochroną Konwencji Waszyngtońskiej z uwag 500 szt. kapsułek zawierających ekstrakt z konika morskiego w zatrzymanej przesyłce z Ukrainy. Konik morski jest objęty ochroną Konwencji Waszyngtońskiej z uwag Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top